• +90 552 848 13 22 | bilgi@karavanakademi.org

Ahmet Akay AZAK

Ahmet Akay AZAK

Ahmet Akay AZAK

Hızlı Okuma Dersi Öğretmeni


1980 İstanbul doğumlu olan Ahmet Akay AZAK, temel eğitimini İstanbul’da tamamladı. Üniversite öğrenimi için gittiği Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Sharjah Üniversitesi İşletme fakültesinde eğitimine tam burslu olarak başladı. Daha sonra Avustralya’da Sarina Russo College ve La Trobe Üniversitesinde öğrenim gördü. Öğrencilik yıllarında, eş zamanlı olarak çalışmaya başladı. Diğer yandan Ulusal ve uluslararası olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler aldı. Çok önem verdiği ve istikrarlı bir biçimde sürdürdüğü iletişim ağı vesilesiyle çok değerli ve geniş bir networke sahip oldu.

Dünya’da ve Türkiye’de 32 şehirde 550 kamu ve özel sektör 355 bireysel olmak üzere toplamda 40. 402 kişiye eğitim ve konferanslar verdi.

TRT olmak üzere birçok ulusal-yerel televizyon ve radyo programına bilgi ve tecrübesine başvurulmak üzere davet edildi. Anadolu Gençlik ve İnsan Kaynakları Yönetimi gibi dergilerde kişisel gelişim ile ilgili yazıları yayımlandı.

2005 yılından beri bireysel ve kurumsal eğitimler vermeye devam eden yazar öğrenci koçluğu da yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası siyasi, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmeleri düzenli olarak takip eder. Tarihe karşı özel bir ilgisinin yanı sıra seyahat etmeyi, kitap okumayı, masa tenisi oynamayı, belgesel konulu ve kültürel içerikli dergiler okumayı ve televizyon programları izlemeyi çok sever. Evli ve bir çocuk sahibi olan yazar İngilizce bilmektedir.